قوانین فروشنده

 

۱-۱ بابا آدم به عنوان واسط فروشگاه اینترنتی در ایران مشغول به فعالیت است و فروشنده اظهار میدارد، به عنوان تولیدکننده یا توزیع کننده،با مجوزهای قانونی، مشغول به فعالیت باشد و صلاحیت و توانایی لازم در زمینه فعالیت خود را دارا است.

۲-۱ طرفین با توافق در این حوزه، مایل به عرضه محصولات فروشنده در وب درگاه اینترنتی باباآدم به مشتریان در فضای مجازی و بسترهای قانونی میباشند.

 

ماده ۲ . تعاریف

۱-۲  فروش ویژه: عبارت است از فروش کالا با قیمت و شرایط خاص از سوی فروشنده به خریداران از طریق فروشگاه اینترنتی باباآدم

۲-۲ پیشنهاد شگفت انگیز: عبارت است از عرضه کالا حداکثر تا ۴۸ ساعت با قیمت و شرایط خاص توسط فروشنده

 

۳-۲ کالای معیوب: عبارت است از هر گونه کالا یا هر بخش یا جزیی از آن که دارای ایراد، نقص، صدمه و یا دارای ضمانت نامه غیر معتبر باشد.

۴-۲ کالای تقلبی: کالایی است که با برند یا مدل اصلی آن کالا از نظر نام متشابه اما از نظر اصالت متفاوت باشد. کالاهایی که در آنها شماره سریال، مدل، برچسب یا سایر نشانهای شناسایی و یا مشخصات کالا، قطعات و اجزای آنها و یا بسته بندی یا هرگونه نوشتهای در روی آنها بطور غیرمجاز از جانب تولیدکننده، توزیع کننده یا فروشنده کالا و یا هر شخص دیگر، محو، تغییر، جایگزین و یا به هر شکلی دستکاری شده باشند و نیز کالاهای مغایر با مقررات به ویژه مقررات بهداشتی یا ناقض حقوق اشخاص ثالث از جمله حقوق مالکیت فکری از لحاظ این قرارداد کالای تقلبی محسوب می شود.

 ۲-۵کالای قاچاق: کالایی است که دارای مدار و مستندات رسمی قابل ارائه دال بر ورود آن از مبادی قانونی و گمرک رسمی کشور نبوده یا هر کالایی که وفق قوانین و مقررات جاری کشور از جمله تبصره ماده ۱۹ قانون مالیات بر ارزش افزوده، قاچاق محسوب شود.

۶-۲ بازار آنلاین و بازار آفلاین: بازار آنلاین بازاری است که در آن کالا در بستر اینترنت و به صورت برخط )آنلاین(، عرضه می شود و به فروش میرسد. بازار آفلاین بازاری است که در آن، کالا مستقل از اینترنت و به صورت سنتی در فروشگاهها و مراکز توزیع، عرضه می شود و به فروش میرسد .

 ۲-۷پنل سلرشاپ: فضای مجازی با درگاه اختصاصی هر فروشنده است که از سوی بابا آدم به فروشنده برای عرضه و فروش کالا تخصیص داده می شود.

 

ماده ۳ . موضوع فروش

موضوع فروش عبارت است از واسطه گری در فروش محصولات و کالاهای فروشنده به خریداران از طریق در اختیار قرار دادن درگاه اینترنتی باباآدم

 

ماده ۴ . لایسنس

مدت لایسنس پنل سلرشاپ به شرح زیر است:

۱-۴ مدت لایسنس خریداری شده به مدت یک سال می باشد که مجوز لازم برای دسترسی به پنل سلرشاپ می باشد

هزینه سالیانه پنل سلرشاپ  ۰۰۰, ۳۹۹  تومان می باشد (بابا آدم در صورت تشخیص می تواند این هزینه را دریافت نکند) و فروشنده موظف است تا لایسنس پنل سلرشاپ را ظرف ۴۸ ساعت بعد از ثبت نام به عنوان فروشنده پرداخت کند ، در غیر اینصورت باباآدم میتواند دسترسی فروشنده را از پنل قطع کند.

۲-۴ درصورتی که فروشنده درخواست قطع همکاری با درگاه اینترنتی باباآدم را داشته باشد باید ظرف یک هفته قطع همکاری خود را اعلام نماید در غیر این صورت لایسنس برای یک سال فعال می باشد .

۳-۴ طراحی پنل سلرشاپ برای باباآدم مستلزم هزینه برای درگاه باباآدم می باشد لذا چنانچه فروشنده ای خواهش قطع همکاری با سرویس باباآدم را داشته باشه ۵۰ درصد هزینه لایسنس جهت طراحی و راه اندازی سرویس از مبلغ کسر خواهد شد.

۴-۴ لایسنس غیرقابل انتقال به غیر می باشد . و در صورت مشاهده برخورد های قانونی با متخلف انجام خواهد شد .

۵-۴ مدت این لایسنس یک سال می باشد و بعد از انقضای مدت لایسنس سلرشاپ ، فروشنده موظف است تا ظرف یک هفته نسبت به تمدید لایسنس خود اقدام نماید ، در غیر این صورت پنل غیرفعال خواهد شد.

 

ماده ۵ . حق الزحمه و هزینه های فروش

 ۱-۵ حق الزحمه فروش: حق الزحمه فروش در درگاه اینترنتی بابا آدم ۱۰ درصد از قیمت فروش کالا، بسته به گروه کالا براساس جدول موجود در پنل سلرشاپ تعیین و از سوی فروشنده و در ابتدای ماه به صورت نقدی به نماینده باباآدم تحویل و یا واریز به حساب  پرداخت می شود. بابا آدم میتواند نسبت به وصول حق الزحمه خود از محل مطالبات فروشنده به همراه مالیات بر ارزش افزوده متعلقه اقدام نماید. حق الزحمه مبلغی افزون بر بهای کالا نیست و فروشنده نمی تواند آن را به بهای کالا بیفزاید.

۲-۵ جدول موجود در پنل سلرشاپ مطابق لیست استاندارد بابا آدم می باشد و امکان تغییر حق الزحمه گروه ها در هر زمان توسط باباآدم در پنل سلرشاپ وجود دارد و فروشنده قادر به مشاهده سوابق تغییرات حق الزحمه خود خواهد بود تغییرات در حق الزحمه فروش یک هفته قبل از اعمال به اطلاع فروشندگان در پنل سلرشاپ خواهد رسید و ادامه روند فروش توسط فروشنده پس از اعمال تغییرات به منزله پذیرش شرایط جدید است.

۳-۵ فروشنده موظف است تا قیمت نهایی محصول را به باباآدم اعلام کرده که شامل تمام موارد از قبیل هزینه بسته بندی و …….

۴-۵ فروشنده موظف است تا در صورت اتمام موجودی کالا خود هرچه سریع تر (حداکثر ۲ ساعت ) در پنل سلر شاپ ناموجود تعریف کند.

 

  1. نحوه اجرای لایسنس

۱-۶ سفارشات خرید مشتری، با توجه به موجودی اختصاص داده شده توسط فروشنده در پنل سامانه باباآدم ، برای مشتری قابل رؤیت است و فروشنده موظف است تا سفارشات ثبت شده را با توجه به ضوابط و زمان تعیین شده در پنل خود، به صورت محموله آماده، در لفاف مناسبی بسته بندی کرده و با توجه به فایل پیوستی باباآدم اقدام نماید.

۶-۲ قیمت کالاها با توجه به رعایت استانداردهای قیمت گذاری(موجود در پنل سلرشاپ) توسط و به مسئولیت فروشنده تعیین میشود  لذا مسئولیت پاسخگویی به مراجع رسمی و اشخاص ثالث از جمله مشتری در خصوص قیمت تعیین شده بر عهده فروشنده است. به فروشندگان به عنوان شرط ضمن عقد اعلام می نمایند که نسبت به فروش کالاهای خود بر روی وبدرگاه اینترنتی اقدام نماید.

۴-۶ مسئولیت صدور فاکتور فروش و سند برگشت از فروش برای مشتری بر عهده فروشنده است.

۵-۶ در صورت اشتباه فروشنده و درج قیمت به بهای پایین تر از قیمت واقعی در درگاه اینترنتی باباآدم ، وی متعهد است کالا را با همان قیمت درج شده در درگاه اینترنتی درگاه اینترنتی تحویل مشتری . درهر حال پاسخگویی به خریدار در مراجع رسمی به عهده فروشنده می باشد.

۶-۶ فروشنده اظهار می نماید که با عرضه کالا در درگاه اینترنتی باباآدم ، حقوق مالکیت فکری متعلق به هیچ شخص حقیقی و حقوقی دیگری را نقض نکرده است و در صورت کشف خلاف این موضوع، کلیه مسئولیت های حقوقی و کیفری بر عهده وی خواهد بود.

۷-۶ فروشنده موظف است همزمان با انعقاد این قرارداد، شخصی را به عنوان نماینده خود جهت ارتباط و هماهنگی با باباآدم به صورت مکتوب معرفی نماید.

۸-۶ فروشنده موظف است مشخصات محصولات و توضیحات لازم جهت معرفی کالا، نحوه پشتیبانی پس از فروش و سایر موارد لازم را در درگاه اینترنتی براساس شرایط اعلامی باباآدم ارائه نماید.

 

ماده ۷ . تعهدات و حقوق فروشنده

 ۱-۷ فروشنده موظف است همزمان با انعقاد این قرارداد، شخصی را به عنوان نماینده خود جهت ارتباط و هماهنگی با باباآدم به صورت مکتوب معرفی نماید.

۲-۷ فروشنده موظف است مشخصات محصولات و توضیحات لازم جهت معرفی کالا، نحوه پشتیبانی پس از فروش و سایر موارد لازم را در درگاه اینترنتی  براساس شرایط اعلامی بابا آدم ارائه نماید.

۳-۷ فروشنده متعهد می شود که کالاهای مورد درخواست مشتری را بدون وقفه ودر موعد مقرر ارسال نماید، در غیر این صورت  از فروشنده مطالبه و یا بابا آدم میتواند بنا به تشخیص خود، خسارات ناشی از تأخیر در اجرای تعهدات را وی کسر و برداشت نماید علاوه بر این بابا آدم بنا به تشخیص خود میتواند اقدام به فسخ قرارداد کند.

۴-۷ از آنجا که طبق مقررات قانون تجارت الکترونیک فروشنده متعهد به رعایت مهلت هفت روزه جهت انصراف مشتری و استرداد کالا می باشد، فروشنده با پذیرش تعهدات ناشی از مقررات موصوف و کالاهایی که شامل این قانون میشود و سایر مقررات مربوط به این نوع تجارت، متعهد شد کالاهای مرجوعی  را بپذیرد.

 ۵-۷ فروشنده متعهد میشود در صورت اعلام مشتری مبنی بر معیوب بودن کالا، پاسخگوی وی بوده و در صورت درخواست مشتری نسبت به جایگزین کردن یا رفع نقص آن، ظرف مدت ۲ روز کاری اقدام نماید. چنانچه فروشنده ظرف مدت مذکور اقدام لازم را معمول نداشته باشد بابا آدم هیچ گونه مسئولیتی را برعهده نخواهد گرفت.

۶-۷ فروشنده متعهد میشود که هیچگونه کالای تقلبی، قاچاق، ممنوعه یا غیر بهداشتی یا مضر برای سلامتی را تحویل مشتری ندهد و تضمین میکند تمامی کالاها و ملحقات فروخته و ارسال شده جزء کالاهای مجاز و قانونی و بهداشتی بوده ودر صورت وارداتی بودن از مبادی قانونی وارد کشور گردیده و همگی دارای برگ سبز و کلیه مدار  گمرکی و مالیاتی لازم می باشند و همه این مستندات را در صورت لزوم به همراه فاکتور فروش به مراجع ذیصلاح قانونی ارائه خواهد داد. در غیر این صورت کلیه مسئولیتهای قضایی و قانونی و ضرر و زیان ناشی از آن و پاسخگویی به مشتری و سایر اشخاص بر عهده فروشنده خواهد بود و باباآدم برای خود این حق را قائل است که از مراجع قضایی و قانونی پیگیری نمایید و علاوه بر آن فروشنده موظف است معادل فروش کالاهای مزبور را به عنوان خسارت به باباآدم پرداخت کند. در این صورت، باباآدم می تواند نسبت به فسخ این قرارداد اقدام نماید و فروشنده حق هرگونه اعتراضی را از خود سلب و ساقط می نماید.

۷-۷  فروشنده تضمین میکند که تنوع، تعداد، قیمت، کیفیت، مشخصات و عملکرد معمول کالاها به ترتیب اعلام شده در درگاه اینترنتی است و کالاها با اطلاعات انتشار یافته در مورد آنها کاملاً تطبیق دارد. کلیه کالاها باید در بسته بندی مطابق با استاندارد باباآدم تحویل داده شود. در صورت فقدان استاندارد خاصی از سوی باباآدم، کالاها باید در بهترین بسته بندی معمول در رویه تجاری تحویل داده شود.

۸-۷ فروشنده اعلام می دارد مالک کالاهای معرفی شده است و آنها را خود تولید کرده یا از تولیدکننده اصلی خریداری کرده است و  از طرف فروشنده اصلی یا تولیدکننده و یا از نماینده آنها برای فروش کالاها، دارای اختیارات قانونی لازم است و فروش کالاها در حال حاضر یا در آینده متضمن نقض هیچگونه قرارداد، تعهد یا روابط دیگری بین فروشنده و فروشنده اصلی یا تولیدکننده در ارتباط با کالاها نیست. در مواردی که فروشنده تولیدکننده کالا نیست، باید به هزینه خود از تولیدکننده مربوطه، مدارک کتبی موثقی جهت انجام مسئولیتهای قراردادی اخذ نماید که علاوه بر موضوعات قرارداد، تعهد فوق را دربر گیرد. در صورت درخواست بابا آدم فروشنده باید یک نسخه کپی از مجوز فوق را به بابا آدم ارائه دهد.

۹-۷ رعایت ممنوعیت های قانونی :فروشنده اعلام میکند که در زمان استفاده از سامانه باباآدم ، مشمول هیچ ممنوعیت قانونی نمی باشد و چنانچه در هر زمانی به هر دلیلی مشمول ممنوعیت قرار گرفت، مراتب را فوراً به بابا آدم  اعلام نماید.

 ۱۰-۷ مسئولیت جبران خسارت: اگر در جریان تحویل، قبول، استفاده یا دسترسی به کالاها، خسارت مالی یا آسیب و جراحات شخصی ناشی از تقصیر یا عدم مراقبت در تولید، بسته بندی یا تحویل کالا رخ دهد از جمله شامل استاندارد پایین، معیوب یا مضر بودن  آلودگی کالا یا هرگونه قصور و تقصیر از ناحیه فروشنده، فروشنده در مقابل کالا وی و خریدار مسئول جبران کلیه خسارات وارده خواهد بود.

 ۱۱-۷  فروشنده اظهار می دارد امتیاز فروش آنلاین کالا را به بابا آدم داده و به هیچ شخص حقیقی یا حقوقی دیگری واگذار ننموده  است.

۱۲-۷ در صورت استرداد کالا توسط مشتری به علت عیب، کاستی یا نقص کالا رضایت مشتری بر اساس اجرای صحیح تعهدات و جلب ،  نظر مشتری  است.

۱۳-۷ فروشنده متعهد است کالاهای موجود در انبار خود را در پنل سلرشاپ اعلام نماید. معرفی کالای غیر موجود در  پنل سلر شاپ به عنوان کالای موجود ممنوع بوده و فروشنده مسئول جبران خسارات وارده به باباآدم و مشتری و پاسخگویی حقوقی و کیفری در مقابل مراجع قضایی خواهد بود. در این حالت بابا آدم بنا به تشخیص خود راساً نسبت به قطع پنل فروشنده به فوریت اقدام خواهد نمود.

 ۱۴-۷ فروشنده متعهد به حفظ نام کاربری و رمز عبور پنل سلرشاپ و نیز تغییر رمز عبور در دوره های متعارف بوده و در هر صورت کلیه مسئولیت های ناشی از استفاده از رمز عبور بر عهده فروشنده می باشد. در صورت بروز هر گونه مشکل یا اطلاع فروشنده از سوء استفاده اشخاص ثالث، فروشنده متعهد است در اسرع وقت نسبت به تغییر رمز عبور اقدام نماید و مسئولیت هرگونه خسارت احتمالی وارده بر عهده خود فروشنده می باشد

 

 ماده ۸ . تعهدات و حقوق بابا آدم

۸-۱ بابا آدم به عنوان واسطه فروش همکاری لازم را با فروشنده در راستای عرضه کالاهای موضوع قرارداد در وب گاه اینترنتی، معرفی، توصیف و عکس گذاری، ارسال انها به مشتریان بالقوه و سایر خدمات به شرح مقرر در پنل سلرشاپ با اخذ هزینه های مربوط مبذول خواهد داشت.

۸۲ ارسال کالا به مشتری برعهده فروشنده می باشد جز در مواردی که خلاف آن تصریح شده  و فروشنده می تواند کلاس حمل و نقل را در پنل سلرشاپ تعیین کنند .

۸-۳تعیین جایگاه کالا، نحوه معرفی، شیوه نمایش و تبلیغ کالا در قبال دریافت هزینه های مربوطه به لایسنس  ، طراحی درگاه اینترنتی جدول هزینه ها مندرج در پنل سلرشاپ فروشنده بر عهده باباآدم خواهد بود .

۸-۴ کلیه مطالب و تصاویر مندرج در درگاه اینترنتی بابا آدم در خصوص محصولات و کالاها، تحت کپی رایت و مالکیت فکری   استناد و استفاده تجاری از آنها، به جز برای مالک کالا، ممنوع بوده و باباآدم حق خود را برای ، بابا آدم بوده و هرگونه بهره برداری پیگیری قانونی نقض این موارد محفوظ میدارد .عکسها و مطالب تولیدی توسط فروشنده مشمول این مورد نخواهد شد

۸-۵ علاوه بر اینکه در صورت استرداد کالا توسط مشتری به علت عیب، کاستی یا نقص کالا، فروشنده متعهد به اجرای صحیح تعهدات نقص یا  ، و جلب رضایت مشتری است. چنانچه در هر یک از مراحل فروش و انتقال کالا از فروشنده به مشتری، بابا آدم متوجه عیب کاستی آشکار یا پنهان کالا یا عدم مطابقت کالای ارائه شده با فروخته شده گردد، مراتب را به فروشنده اعلام خواهد نمود و فروشنده موظف به اجرای صحیح تعهدات بر اساس نظر باباآدم خواهد بود.

۸-۶ باباآدم اقدامات و هماهنگی لازم را جهت آموزش و توجیه نماینده فروشنده در خصوص نحوه استفاده از درگاه اینترنتی انجام خواهد داد .

۸-۷ فروشنده متعهد است از تاریخ خرید و فعال سازی پنل سلر شاپ ، طبق برنامه زمانی زیر ، گزارشهای فروش و هزینه های مربوط به باباآدم را محاسبه و تهیه کرده و براساس میزان مشخص درپنل سلرشاپ پرداخت نماید.

زمان محاسبه فروش و هزینه ها: یک ماه

سررسید پرداخت: یک ماه

پرداخت توسط مشتری به حساب فروشنده  انجام می شود و باباآدم مسئولیت و تعهدی در خصوص تکالیف قانونی و مالیاتی  فروشنده از جمله مالیات بر ارزش افزوده ندارد. فروشنده متعهد است در اعلام مبلغ قابل پرداخت توسط مشتری مالیات بر ارزشافزوده را در نظر گرفته و نسبت به انجام تعهد مالیاتی و ارائه مدارک  و مستندات به حوزه مالیاتی مربوط به خود اقدامات مقتضی را مبذول نماید.

هزینه ناشی از استرداد کالاهای معیوب یا ناقص توسط مشتری، بر عهده فروشنده خواهد بود و باباآدم هیچ مسئولیتی در قبال مشتری نخواهد داشت.

 

  ماده ۹٫ وجه التزام

درصورتی که فروشنده هریک از تعهدات لایسنس خود را در موعد مقرر یا به طور صحیح انجام ندهد یا از قبول کالاهای معیوب یا ناقص مسترد شده و یا از ارائه گارانتی معتبر (در مواردی که گارانتی کردن کالا لازم است) سر باز زند یا اقدامات وی به هر دلیل منجر به ورود خدشه به اعتبار یا شهرت بابا آدم گردد، بابا آدم حق دارد وجوه التزام را به شرح ذیل محاسبه و از فروشنده مطالبه یا از مطالبات فروشنده کسر کند:

الف- وجه التزام تأخیر در ارسال کالا طبق جدول هزینه ها و جریمه ها مندرج در پنل سلرشاپ می باشد. درصورت تأخیر بیش از دو روز از تاریخ ثبت سفارش، موضوع مصداق عدم ارسال کالا بوده و فروشنده مشمول پرداخت وجه التزامی به میزان سه برابر ارزش کالای ارسال نشده می باشد.

ب- وجه التزام معرفی کالاهای ناموجود در پنل سلرشاپ توسط فروشنده در بار اول معادل سه برابر ارزش کالا دوم معادل چهار برابر ارزش کالا و در بار سوم معادل پنج برابر ارزش کالا توام با قطع رابطه ، دائمی با فروشنده می باشد.

پ- وجه التزام تأخیر بیش از دو روز در پذیرش کالاهای معیوب، ناقص یا بدون گارانتی مسترد شده دو برابر ارزش کالا خواهد بود.

تبصره : وجوه التزام مذکور با الزام فروشنده به انجام تعهد اصلی قابل جمع بوده است.

۹-۱ وجوه التزام قطعی، قراردادی و لازم الاجراست و رأساً از مطالبات فروشنده کسر خواهد شد. فروشنده حق طرح هیچگونه ادعا یا اعتراضی را در این خصوص نخواهد داشت

۹-۲ فروشنده با خرید لایسنس و فعال سازی پنل سلر شاپ به باباآدم اختیار تام و وکالت کامل با حق توکیل به غیر اعطاء مینماید که بنا به تشخیص و  صلاحدید خود نسبت به تکمیل اسناد تضمین نزد خود و درج مبالغ استحقاقی بر روی انها اقدام نموده و بدون نیاز به طی هیچگونه تشریفات اداری یا قضایی مطالبات خود را از محل آنها برداشت نماید. در این صورت فروشنده حق طرح هیچگونه ادعا یا اعتراضی را نخواهد داشت.

 

ماده ۱۰ .موارد فسخ قرارداد

۱۰-۱ علاوه بر سایر مواردی که در این قرارداد مشخص شده است، هر یک از طرفین  میتواند در صورت تحقق هر یک از موارد زیر پس  از اخطار کتبی به طرف مقابل قرارداد را فسخ کند:

انحلال یا ورشکستگی هر طرف

واگذاری قرارداد به شخص ثالث

۱۰-۲ علاوه بر سایر مواردی که در این قرارداد مشخص شده است، بابا آدم می تواند در صورت تحقق هریک از موارد زیر، بنا به  تشخیص خود و بدون نیاز به مراجعه به مرجع حل و فصل اختلاف، این قرارداد را فسخ نماید. فسخ قرارداد مانع مطالبه خسارت از سوی بابا آدم نمی باشد.

  • درصورت نقض تعهدات فروشنده مذکور در لایسنس و عدم رفع آن ظرف مدت ۱۰ روز از تاریخ اخطار توسط سامانه باباآدم
  • در صورت پایین آمدن امتیاز فروشنده از حد قابل قبول طبق جدول امتیازبندی موجود در پنل سلرشاپ

۱۰-۳  علاوه بر موارد مذکور در فوق، بابا آدم می تواند بدون نیاز به مراجعه به مرجع حل و فصل اختلاف در صورت عدم تمایل به  همکاری با طرف مقابل به هر دلیل، با اخطار یک ماهه به رابطه قراردادی خود با فروشنده خاتمه دهد.

 

 ماده ۱۱٫ اقامتگاه قانونی

درصورتیکه فروشنده، اقامتگاه خود را تغییر دهد باید نشانی خود را حداقل ۵ روز پیش از تغییر به  بابا آدم اطلاع دهد.

 

  ماده ۱۲ . عدم اعتبار جزئی قرارداد

چنانچه هریک از شروط یا تعهدات مصرح در این قرارداد و یا اجرای آنها به دلیل مغایرت با قوانین یا به موجب حکم مراجع ذیصلاح و یا به هر دلیل دیگر نامعتبر و غیرقابل اجرا باشد، این امر موجب بی اعتباری سایر مفاد قرارداد نیست. چنانچه هریک از موارد مذکور در این قرارداد فاقد اعتبار یا غیرقابل اجرا باشد، طرفین باید نهایت تلاش خود را با حسن نیت کامل نسبت به جایگزینی آن با مفاد معتبر و قابل اجرا مبذول دارند.

 

ماده ۱۳٫ واگذاری

هیچیک از طرفین حق واگذاری جزئی و کلی حقوق و تعهدات خود را به موجب این قرارداد به اشخاص ثالث  بدون موافقت کتبی و قبلی ، طرف دیگر،  نخواهد داشت

 

ماده۱۴٫ قوه قاهره (فورس ماژور)

چنانچه به دلیل بروز حوادث غیر مترقبه از قبیل جنگ، شورش، سیل، زلزله، حریق و نظایر آن ایفای تعهدات از ناحیه یکی از طرفین ،  غیرممکن گردد، قرارداد به حالت تعلیق درآمده و اگر این وضعیت بیش از سه ماه ادامه یابد و طرفین در مورد آن توافقی ننمایند، هر طرف حق فسخ قرارداد را خواهد داشت.

 

ماده ۱۵٫ محرمانگی

هریک از طرفین باید اطلاعات ناشی از قرارداد، به ویژه اطلاعات مربوط به مشتریان، را محرمانه تلقی و کلیه اقدامات و جوانب مقتضی برای تضمین حفظ محرمانگی آن را به وسیله کارکنان خود نیز اتخاذ نمایند. طرفین بایدکلیه اطلاعاتی که به آنها ارائه شده یا در جریان مذاکرات منتهی به قرارداد یا از این پس در جریان کار کسب مینمایند را محرمانه نگاه دارند. این تعهد پس از خاتمه قرارداد به مدت سه سال از تاریخ خاتمه بر عهده طرفین باقی میماند. هیچ چیز مجوز افشای اطلاعات نمیشود مگر تا جایی که به موجب قوانین و مقررات لازم الاجرا یا احضاریه های قانونی ایجاب می نماید. بااینحال طرف ارائه کننده اطلاعات در این موارد نیز موظف است به سرعت پس از دریافت احضاریه قانونی از مراجع صالح مبنی بر دستور افشای اطلاعات و پیش از هرگونه اقدام، طرف دیگر را مطلع نموده و در صورت الزام قانونی به پاسخگویی، با هماهنگی و در چارچوب قانون اقدام نماید.

 

پاسخگویی به مراجع قانونی

فروشنده اظهار میدارد کالاهای وارداتی را به طور قانونی وارد و کالاهای وارداتی یا داخلی را در فرآیند صحیح، قیمت گذاری کرده است، باباآدم در این رابطه نقشی نداشته و مسئولیت پاسخگویی به مراجع قانونی در مورد نحوه ورود، قیمت گذاری ،سلامت کالا و رعایت حقوق مالکیت فکری با فروشنده است. چنانچه در این مورد شکایتی مطرح شود، فروشنده پاسخگو بوده و متعهد به حضور در مرجع مربوطه و اعلام مالکیت کالا است.

 

قانون حاکم و نحوۀ حل اختلاف

این قرارداد تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد و کلیه اختلافات و دعاوی ناشی از آن و یا راجع به آن به مراجع صالح قضایی جمهوری اسلامی ایران ارجاع خواهد شد. این امر مانع توافق احتمالی طرفین نسبت به تعیین روش دیگری برای حل اختلاف نخواهد بود.

 

 

preloader